Általános szerződési feltételek

A pszichológiai foglalkozások általános feltételeiről

 

Az együttműködés célja

Lázár Gergely klinikai szakpszichológus (továbbiakban: Pszichológus) és a kliens/páciens/ügyfél (továbbiakban: Ügyfél) együttműködése elsősorban az Ügyféllel való megállapodás függvényében alap-pszichoterápiás, ezen belül szupportív terápiás, krízisintervenciós, személyiségfejlesztő és készségfejlesztő, valamint tanácsadói elemeket foglal magában, igény szerint kiegészítve az ebben a keretben alkalmazható módszerspecifikus elemekkel. A szolgáltatás gyakorlása során, ha Pszichológus a „pszichoterápia” kifejezést használja, az alatt klinikai szakpszichológusként végzett alap-pszichoterápiás tevékenységet ért. Jelen oldalon található szöveg elválaszthatatlan része a Pszichológus és az Ügyfél között a terápiára/tanácsadásra történő jelentkezés elfogadásával létrejövő szerződésnek.

Helyszín és kapcsolattartás
Az Ügyfél az első alkalmat megelőzően tájékoztatót kap a pontos helyszínről és az időpontról. Az első alkalom során a Pszichológus és az Ügyfél egyeztet a közös munka folyamán elfogadható kapcsolattartási formákról (Például: Krízishelyzet esetén lehet keresni a Pszichológust terápiás vagy pszichológiai témával az ülésen kívül is. Krízishelyzeten kívül a terápiás anyag az ülésen kerüljön kibontásra). A továbbiakban a konzultáció az első alkalommal megbeszéltek szerint folyik tovább.

Időpont és rendszeresség
Általában heti rendszerességgel, azonos időben, pontos kezdéssel és zárással. Az ülések hossza 50 perc, párterápiás folyamat során lehetőség van 90 perces ülések egyeztetésére. Online terápia/tanácsadás esetén a Pszichológus a megbeszélt időpontban, az előre egyeztetett platformon fogadja az Ügyfél hívását.

Pénzügyek
Minden egyéni terápiás ülés alkalmanként egységesen 20000 Ft. Egy alkalom 50 percet jelent. Párterápiás konzultáció esetén 50 perc 20000 Ft, 90 perc 25000 Ft. Különleges, indokolt esetben karitatív módon is igénybe vehető a szolgáltatás, egyéni elbírálás alapján, előre egyeztetve a Pszichológussal. A fizetés a Pszichológusnál történik készpénzben, vagy banki átutalással.

Késés és lemondási feltételek
Ha a terápiás foglalkozásról történő késés az Ügyfél miatt történik, a terápiás óra nem hosszabbodik meg. Ha a késés a Pszichológus hibájából történik, akkor köteles kompenzálni az Ügyfél számára elfogadható módon a terápiás foglalkozásból elveszett időt.

Ügyfél általi lemondás: Ha az ülés lemondása az ülést megelőző 24 órán belül történik, az Ügyfél köteles kifizetni az ülés árát.

Kivételt képeznek a következő esetek:

– Közeli hozzátartozót érintő krízishelyzet (krízishelyzet alatt életet fenyegető szituációt értünk, nem hétköznapi, hirtelen adódó szervezési feladatot)
– Egészségügyi állapot, amely ellehetetleníti az Ügyfél hatékony részvételét a foglalkozáson

Munkahelyi okok nem képeznek kivételt. Az Ügyfél vállalja, hogy saját munkaköre és időbeosztása sajátosságait ismeri, és vállalja a hirtelen felmerülő munkahelyi teendők kockázatát, melyek ahhoz vezethetnek, hogy nem tud részt venni az ülésen.

Szakember általi lemondás: Ha a Pszichológus mondja le a foglalkozást az ülést megelőző 24 órán belül, és ez nem közeli hozzátartozót érintő krízishelyzet, vagy egészségügyi állapot miatt történik, amely ellehetetleníti a hatékony segítségnyújtást, az Ügyfelet egy ingyenes alkalommal kompenzálja a kiesésért.

Ha az ülések lemondása vagy időpontjainak gyakori módosítása rendszeressé válik az Ügyfél részéről, és a Pszichológus úgy ítéli meg, hogy ez kerettartási problémákra utal, amelyek rontják a közös munka hatékonyságát, a Pszichológus kezdeményezheti az ülések lezárását. Előtte azonban köteles egyeztetni az Ügyféllel az észrevételeit és megvitatni azokat.

A konzultációkon mindkét fél csak józan, alkoholos és egyéb drogos befolyásoltságtól mentes állapotban vehet részt. Ha az Ügyfél drogos/alkoholos befolyásoltság alatt érkezik az ülésre, a Pszichológus elutasíthatja az ülés megtartását. Ebben az esetben is köteles az Ügyfél megfizetni az ülés óradíját.

Szupervízió és titoktartás, adatvédelem
A Pszichológus a folyamat során titoktartási kötelezettsége van. A terápiás/tanácsadói folyamat hatékonysága érdekében a Pszichológus alkalmanként szupervíziós segítséget vesz igénybe. Ennek során is biztosított az anonimitás. A Pszichológus az Ügyfél személyes adatait a hatályos GDPR és egészségügyi előírások alapján kezeli. A Pszichológus nem járul hozzá ahhoz, hogy az üléseken az Ügyfél hang- vagy képfelvételt készítsen, mivel ez sértheti a terápiás kapcsolat bizalmát, valamint a szakmai titoktartás és adatvédelem szabályait.

Egészségügyi szakemberrel történő konzultáció
Pszichológus alkalmanként a kezelés hatékonysága érdekében (Ügyféllel való egyeztetést követően) felveheti a kapcsolatot az Ügyfélt kezelő háziorvossal, pszichiáterrel, egyéb egészségügyi szakemberrel.

A közös munka lezárása, szünetek
A közös munka lezárása, befejezése az első interjún meghatározott keretek függvényében történik. Például időhatáros folyamatnál, az időhatár leteltekor, határozatlan időnél lehetőség szerint a kitűzött célok megvalósulásakor. A terápiás/tanácsadói kapcsolat hatékony lezárására érdemes legalább 2-3 alkalmat szánni. Ha Ügyfél részéről bármilyen okból felmerül a lezárás igénye, akkor ezt legalább 2-3 alkalommal korábban jelezze a Pszichológusnál. Különböző szabadságok, nyaralás, téli pihenés stb. elfogadhatóak a terápiás/tanácsadói folyamat alatt, ezek időtartamáról legalább az időpont előtt 1 hónappal fontos, hogy értesítse egymást a két fél (Ügyfél és Pszichológus).

Krízishelyzet és öngyilkossági szándék
A folyamat során Ügyfél vállalja, hogy az önkárosító és önsértő magatartástól tartózkodik, öngyilkossági kísérletet nem követ el. Ha mégis úgy érzi, hogy az érzelmi feszültség, elkeseredettség és reménytelenség mértéke elviselhetetlenné válik a számára, ezzel kapcsolatos gondolatairól a Pszichológust azonnal tájékoztatja, aki követi az Ügyféllel egyeztetett eljárásrendet.

Határok, felelősség, továbbirányítás

A terápiás/tanácsadói foglalkozások érzelmileg megterhelőek lehetnek. Az Ügyfél kijelenti, hogy a foglalkozások megkezdéséhez megfelelő lelki és fizikai állapotban van, és tudomásul veszi, hogy a terápiás munka nem helyettesíti az orvosi és/vagy pszichiátriai kezelést. Szükség esetén a Pszichológus javasolhat további szakellátás igénybevételét. Az Ügyfél vállalja, hogy amennyiben a Pszichológus úgy ítéli meg, hogy számára más ellátási forma megfelelőbb, a Pszichológus jogosult a terápiás/tanácsadói folyamatot lezárni és az Ügyfelet egy megfelelőbb ellátásba irányítani.

Módosítás és tájékoztatás

Amennyiben a Pszichológus a jelen ÁSZF-ben foglalt együttműködési feltételek bármelyikét — például az alkalmak díjazását vagy a szolgáltatás egyéb kereteit — egyoldalúan módosítani kívánja, úgy köteles az Ügyfelet a módosítás hatálybalépését megelőzően legalább 30 nappal előre tájékoztatni.

Panaszkezelés

Ügyfél panaszát írásban vagy elektronikus úton is jelezheti a Pszichológus felé, de javasolt, hogy az ülések során jelezzen vissza a közös munkát érintő kifogásairól. Amennyiben az Ügyfél panaszának kezelésével nem elégedett, további jogorvoslati lehetőségei közé tartozik a fogyasztóvédelmi hatóság, a békéltető testület, illetve a Magyar Pszichológus Kamara felkeresése.

Kapcsolatfelvétel
close slider

    Jelentkezés konzultációra

    Ennek a legegyszerűbb módja, ha kitöltöd az alábbi űrlapot.
    A levél beérkezése után már csak Geryvel kell időpontot egyeztetned.

    Regisztrációmmal elfogadom az Adatkezelési szabályzatot és az Általános Szerződési Feltételeket